تبلیغات
*** تیم جوانان زنجان با یک برد و یک باخت و به عنوان تیم دوم توانست به دور بعدی رقابت های لیگ دسته اول جوانان کشور راه یابد ***

---::هیئت بسکتبال استان زنجان::---

                                                  

آخرین وضعیت تیم ها از زبان آقای فغفوری رئیس هیئت بسکتبال شهر زنجان و سرپرست تیم همیاری 

بعد از پایان مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال کشور در سال 1388 که منجر به کسب مقام پنجمی این مسابقات توسط هیئت بسکتبال استان زنجان شد. علی رغم این که فرصتی بود تا این تیم در لیگ برتر حضور داشته باشد ولی ...

 

علی رغم این که فرصتی بود تا این تیم در لیگ برتر حضور داشته باشد ولی بدلیل مصلحت اندیشی و برآورد هزینه هایی که بتوان حضوری قدرتمند در لیگ برتر داشت، بالا بود، تصمیم بر این شد تیم هیئت بسکتبال امسال در لیگ یک حضور داشته باشد. بعد از انتخاب جناب آقای رفیعی به عنوان رئیس هیئت بسکتبال استان زنجان، رایزنی های خوبی با سازمان همیاری های زنجان انجام شد که موجب شد تاحمایت مالی تیم را این سازمان بر عهده بگیرد . این سازمان با برنامه ریزی و زمانبندی منسجمی برای حضور پررنگ در لیگ دسته اول ، پیش آمده است. بعد از این حرکت هیئت بسکتبال وکادر فنی تیم جذب بازیکن و شروع تمرینات را در سرلوحه ی کار خود قرار دادند. جناب آقای ابراهیم محمدی از بازیکنان اسبق تیم ملی امید و مربی خوشنامی که سال گذشته هم، زمینه ی پنجم شدن تیم جوان سال گذشته را فراهم کرد، به عنوان سرمربی تیم در کادر فنی حضور دارند. آقایان جواد دلگانه و حسین نعلچگر که سال پیش هم در این تیم حضور داشتند کمک های آقای محمدی خواهند بود . به این کادر هم جناب آقای شجاعی اضافه شده اند . هیئت بسکتبال استان از آنجایی که به دنبال این بود تا دانش مربیانش را به روز کرده و از علم روز استفاده کند، رایزنی های خوبی پیدا کرد که جناب آقای سعید فتحی مربی تیم ملی بزرگسالان و مربی تیم ملی جوانان ایران و نیز سرمربی اسبق تیم های باشگاهی پیکان و صنام، را به خدمت گرفته است. آقای فتحی به عنوان مشاور فنی تیم انتخاب شده اند که هفته ای سه روز در خدمت ایشان خواهیم بود .از ترکیب 18 نفره ی تیم که تمریناتشان از حدود 45 روز پیش شروع شده، نزدیک12 – 13 نفر از بازیکنان بومی هستند . ما به دنبال جذب بازیکنان خیلی خوب بودیم، با این هدف که قطعا تیم بتواند به لیگ برتر صعود کند . به همین دلیل بازیکنانی از تهران – همدان و مشهد به شهرمان مراجعه کردند که از آن ها تست فنی به عمل آمد که نهایتا آقای امین پرکار بازیکن با سابقه ی پست 5 تیم پویا و نیز در پست یک آقای آرش نجفی که بهترین گارد راس لیگ دسته یک 88 ازشهر تهران و در حقیقت از تیم همدان را به خدمت گرفتیم. آقای مجید صالحی که بازیکن قزوینی ما بود و به دلیل اینکه چندین سال اخیر در تیم زنجان بودند ، سال گذشته هم در ترکیب این تیم حضور داشت را هم حفظ کردیم. بقیه بازیکنان بومی بوده که ان شاء...  با برنامه ریزی خوبی که انجام شده بتوانیم مسابقات خوبی را در سال 89 داشته باشیم.

امسال تیم مربی بدنساز گرفته است . آقای ابراهیم اطاعتی از قهرمانان دو و میدانی آسیا ، بدنسازی تیم را برعهده گرفته است . سرپرستی تیم هم بر عهده اینجانب ( آقای فغفوری ) می باشد. امور اداری و پشتیبانی تیم هم چنان بر عهده آقای میرابی هست که زحمات زیادی برای تیم می کشند . ما در نظر داریم با توجه به اینکه فصل تقریبا فشرده ای خواهیم داشت، برنامه ریزی هایمان را به صورت کاملا مدون باشد. بازیکنان در چارچوب اخلاقی و تمرینی خوبی قرار بگیرند. قرارداد های بازیکنان و کادر فنی آماده شده است. به امید خدا با رایزنی که آقای رفیعی با جناب آقای مشحون داشته اند احتمال میزبان تورنومنت چهار جانبه  ی تیم ملی جوانان فیلیپین – ژاپن – چین و ایران خواهیم بود که اگر این چنین حالتی پیش آید تیم بزرگسالان زنجان هم به عنوان تیم پنجم در این مسابقات شرکت می کند که فکر می کنم برای بسکتبال زنجان یک جهش و تبلیغت خوبی باشد. بحث های خوبی پیرامون تبلیغات و اطلاع رسانی این مسابقات با سازمان همیاری انجام شده که جا دارد، از شخص جناب آقای استاندار، جناب آقای رفیعی، دکتر احمدیان رئیس سازمان همیاری و جناب آقای رحمانی مدیر کل محترم تربیت بدنی استان زنجان تشکر ویژه ای انجام دهیم. تمرینات تیم همه روزه به صورت صبح و بعدازظهر انجام می شود. هفته ای سه جلسه روزهای زوج در منطقه گاوازنگتیم کارهای بدنسازی انجام داده و سه جلسه در روز های فرد تیم، در سالن پیام کار با وزنه را در برنامه دارد . تمرینات تکنیکی و تاکتیکی هم بعد از ظهر ها در سالن شهید بهشتی و سال پیام صورت می گیرد. به نظر می رسد تیم شرایط خوبی دارد. اگر بتوانیم همین شرایط را داشته باشیم  ( آمادگی بازیکنان ) قطعا یکی از تیم های صعود کننده به لیگ برترخواهیم بود.

در بحث های خارج از تیم بزرگسالان ما میزبان مسابقات قهرمان کشوری رده ی سنی جوانان و مینی بسکتبال در شهریور ماه امسال خواهیم بود . همانطور که اطلاع دارید تیم جوانان ما در دسته ی یک مسابقات این رده قرار دارد. ( در رده جوانان ما لیگ برتر نداریم همان رده ی دسته یک می باشد که تیم زنجان در آن حضور دارد. )

در این مسابقات شهر های تهران – اصفهان – خراسان رضوی و دو استان مطرح دیگر شرکت دارند .

*** به امید موفقیت تیم های استان در همه ی رده های سنی ***


نوشته شده در روز چهارشنبه 20 مرداد 1389 ساعت 07:40 ب.ظ | نظر پیشنهاد و انتقادات شما |
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به هیئت بسکتبال استان زنجان می باشد. 1389 - 1388 ساخت و اجرا بنالیان